Výlet do Vracova – na úzkorozchodnou zahradní železnici

23. června se uskutečnil školní výlet pro první stupeň a to na elektrifikovanou úzkorozchodnou zahradní železnici ve Vracově. Tuto cestu jsme začali plánovat již koncem měsíce dubna, protože jsme museli jet vlakem s pěti invalidními vozíky a dalšími 25 žáky.

České dráhy nám přislíbily pomoc s přepravou invalidních vozíků, která se nám právem zdála komplikací, a to jsme ještě netušili, že se obavy naplní. České dráhy odsouhlasily zajištění plošiny, ale nakonec se ukázalo, že plošiny nebyly funkční. Další nemilé překvapení bylo, že vlak ve Veselí nad Moravou měl 30 minut zpoždění a v Bzenci jsme museli přestupovat na jiný vlak. Naštěstí jsme pomocí hodných lidí cestu zdárně absolvovali. Ještě nás trošku potrápilo moc horké a slunečné počasí. Přes všechny tyto komplikace se žákům výlet moc líbil. Velmi jsme byli potěšeni ochotou kolektivu Železnice 600, kteří nám pomohli s vozíčkáři do jejich úžasného vláčku. Ještě jednou moc děkujeme. Nejen pro tyto žáky to byl nádherný zážitek, oči jim zářily radostí a překvapením. Rovněž si děti přivezly, jako ze správného výletu, dárečky s logem Železnice 600 a nebo nějaké pamlsky. Přes všechny tyto komplikace se nám výlet velmi líbil.

Za kolektiv pedagogů a žáků Mgr. Markéta Kráčalíková

» www.zeleznice600.cz/