Mořský svět

Malý mořský svět

Blíží se konec školního roku a nastává doba výletů a dovolených. Někteří z nás se rozhodli vycestovat za krásami naší vlasti a jiní volí vzdálenější dovolenou v cizině.

Malý suvenýr, pohled, magnetka na lednici či jiná památka nám pak připomene místo, které jsme navštívili.

ZOO, ve kterém jsme měli možnost vidět spoustu exotických zvířat, botanickou zahradu pro potěchu oka s nesčetným množstvím květin z celé naší planety a jiné zajímavosti.

To vše nás inspirovalo dopřát našim dětem podobný neobvyklý zážitek nahlédnout do tajemných hlubin moří a oceánů. Seznámit je tak s nepatrnou částí přírody, která pro většinu z nás zůstává skryta pod rouškou tajemství.

Výstava s názvem Malý mořský svět od 15. 6. – 17. 6. 2022 návštěvníky okouzlila pestrou škálou barev, tvarů a velikostí ulit a lastur, ježků, mořských koníků až po mnohem starší dobu trilobitů.

Svět, kterým jsme dnes obklopeni, existoval i včera, i před rokem, ale i před miliony let. Byl to svět plný života.

Chtěly bychom poděkovat všem, kteří nás při vzniku výstavy podpořili svými exponáty.

Jana Klimková, vedoucí školní družiny a vychovatelky